NOVÁ GENERACE PROBIOTIK


Víte že?

ProbioLact jako jediný preparát na našem trhu přináší unikátní probiotické bakterie ve formě tzv. biofilmu, tzn. ve struktuře, která je obdobná té přirozené střevní?

čtěte více

PRŮJEM

Průjem může provázet chorobné stavy, které zásadně neovlivní zdraví pacienta, ale může být i známkou závažného onemocnění.

Rozlišujeme akutní a chronický průjem. Akutní průjem je náhle vzniklý průjem, který většinou trvá několik málo dnů. Pokud průjem přetrvává několik týdnů, hovoříme o chronickém průjmu.

Akutní průjem může být infekční a neinfekční povahy. Neinfekční průjem je často způsoben potravinami nebo léky. I zcela nezávadné potraviny mohou být příčinou průjmu. Léky nejrůznějšího druhu bývají příčinou průjmu poměrně často. Nejčastěji k průjmu vedou antibiotika se širokým spektrem antimikrobiálního účinku. Jejich působením dochází k ničení patogenních bakterií, zároveň však negativně ovlivňují přirozenou střevní mikroflóru.

Infekční průjem způsobují viry nebo toxiny, produkované činností nepřátelských bakterií ve střevě. Může být doprovázen horečkou. Léčba infekčního průjmu je velmi omezená. V naprosté většině případů je lékaři doporučován klidový režim s dostatkem přísunu tekutin. Obzvláště na virové průjmy neexistuje žádná účinná léčba a je nutno „vydržet“ do doby, než náš imunitní systém infekci zvládne. Při závažných infekcích je vyžadována konzultace s lékařem. Jeho možnosti jsou zpravidla velmi omezené a ve vážnějších případech pacient obvykle skončí na „kapačkách“, které zajistí dostatečný přísun tekutin.

V obou případech lze doporučit přátelskou mikroflóru ve formě tablet či tobolek. Při průjmech často dochází k úbytku bifidobakterií a laktobacilů a právě probiotiky můžeme tyto ztráty zmírnit.

ProbioLact v tobolkách obsahuje 10 miliard přátelských bakterií v doporučené denní dávce.

ZÁCPA

Zácpa je pojem krajně subjektivní. Za zácpu lze obecně považovat málo časté a obtížné vyprazdňování tuhé stolice. Zácpou, občasnou ale i chronickou, trpí poměrně velké množství lidí. Jedná se často o důsledek nevhodné životosprávy, zejména nezdravého stravování a omezeného pohybu.

U zácpy je velmi důležité především podpořit zdravé trávení. Projímadla jako taková, a to včetně projímadel na rostlinné bázi, jsou prostředkem pouze nápomocným. Neodstraňují příčiny vzniku zácpy a při dlouhodobém používání zácpu dokonce zhoršují.

Předpokladem zdravého trávení je vyvážená střevní mikroflóra. Studie, publikované v renovovaných vědeckých časopisech prokázaly, že přátelské bakterie vyskytující se přirozeně v našem střevě, jsou zásadním faktorem pro udržení přirozené a normální funkce střev.

ProbioLact obsahuje 10 miliard přátelských bakterií v doporučené denní dávce.

NADÝMÁNÍ

Nadýmání, plynatost a pocit nafouklého břicha jsou průvodní projevy špatného zažívání. Obvykle jsou důsledkem produkce plynů patogenními, tj. nepřátelskými bakteriemi v našem střevě.

ProbioLact obsahuje bakterie mléčného kvašení. Tyto přátelské bakterie jsou vhodné zejména proto, že při trávení neprodukují takové množství nepříjemných plynných látek jako bakterie patogenní.


CESTOVNÍ PRŮJEM

Cestovní průjem je velmi často způsoben pouhou změnou jídelníčku. I nezávadné potraviny mohou narušit rovnováhu střevní mikroflóry. Bakterie, na které naše tělo není zvyklé, jsou zvláště v exotických zemích všude, a úplně se od nich izolovat prakticky nejde.

Často se doporučuje vyhýbat se rizikové konzumaci, za kterou se považuje zejména konzumace:
- jídla z „ulice“
- ovoce, které se „nedá loupat“
- zeleninových salátů, a obecně jídel, která neprošla dostatečnou tepelnou úpravou
- pití vody neoriginálně zabalené
- pití nápojů s ledem
- konzumace míchaných alkoholických i nealkoholickýc h nápojů

Ač je tento seznam poměrně dlouhý, ani takovéto omezení vám dovolenou bez cestovního průjmu nezaručí.

Před jakoukoliv cestou je však vhodné doplnit střevní mikroflóru o přátelské bakterie. Střevní mikroflóra s převahou přátelských bakterií je lépe připravena na cestovní rizika, které s sebou přináší změna stravy, podnebí, únava z dlouhého sezení v autě či letadle, stres.

Doslova zásobárnou přátelských bakterií jsou probiotika. ProbioLact obsahuje 10 miliard přátelských bakterií v doporučené denní dávce.

productimage