NOVÁ GENERACE PROBIOTIK


Víte že?

ProbioLact jako jediný preparát na našem trhu přináší unikátní probiotické bakterie ve formě tzv. biofilmu, tzn. ve struktuře, která je obdobná té přirozené střevní?

čtěte více

PRŮJEM

Průjem může provázet chorobné stavy, které zásadně neovlivní zdraví pacienta, ale může být i známkou závažného onemocnění.

Rozlišujeme akutní a chronický průjem. Akutní průjem je náhle vzniklý průjem, který většinou trvá několik málo dnů. Pokud průjem přetrvává několik týdnů, hovoříme o chronickém průjmu.

Akutní průjem může být infekční a neinfekční povahy. Neinfekční průjem je často způsoben potravinami nebo léky. I zcela nezávadné potraviny mohou být příčinou průjmu. Léky nejrůznějšího druhu bývají příčinou průjmu poměrně často. Nejčastěji k průjmu vedou antibiotika se širokým spektrem antimikrobiálního účinku. Jejich působením dochází k ničení patogenních bakterií, zároveň však negativně ovlivňují přirozenou střevní mikroflóru.

Infekční průjem způsobují viry nebo toxiny, produkované činností nepřátelských bakterií ve střevě. Může být doprovázen horečkou. Léčba infekčního průjmu je velmi omezená. V naprosté většině případů je lékaři doporučován klidový režim s dostatkem přísunu tekutin. Obzvláště na virové průjmy neexistuje žádná účinná léčba a je nutno „vydržet“ do doby, než náš imunitní systém infekci zvládne. Při závažných infekcích je vyžadována konzultace s lékařem. Jeho možnosti jsou zpravidla velmi omezené a ve vážnějších případech pacient obvykle skončí na „kapačkách“, které zajistí dostatečný přísun tekutin.

V obou případech lze doporučit přátelskou mikroflóru ve formě tablet či tobolek. Při průjmech často dochází k úbytku bifidobakterií a laktobacilů a právě probiotiky můžeme tyto ztráty zmírnit.

ProbioLact v tobolkách obsahuje 10 miliard přátelských bakterií v doporučené denní dávce.


productimage