NOVÁ GENERACE PROBIOTIK


Víte že?

ProbioLact jako jediný preparát na našem trhu přináší unikátní probiotické bakterie ve formě tzv. biofilmu, tzn. ve struktuře, která je obdobná té přirozené střevní?

čtěte více
» Probiotika / Kdy užívat probiotika?

Kdy mohou pomoci?

Úvodem musíme konstatovat, že Evropská komise nepovolila použití žádného zdravotního tvrzení týkajícího se pozitivního vlivu probiotik na lidské zdraví. Proto zdůrazňujeme, že níže uvedený text se nevztahuje k produktu, nýbrž k vědeckým publikacím, které jsou výsledkem klinických studií a výzkumu probiotik a střevní mikroflóry.

I přes různá evropská regulační opatření se trh s probiotiky velmi rozrůstá. V roce 2008 byly celosvětové prodeje probiotických potravin a nápojů na úrovni přibližně 15 bilionů dolarů, do roku 2013 se předpokládá nárůst na 22 bilionů dolarů.

Poruchy rovnováhy střevní mikroflóry, kdy obvykle trpíme průjmem, zácpou nebo nadýmáním. Problémy s trávením jsou velice časté a v menší nebo větší míře je má až 80% lidí. Těmito obtížení trpí častěji ženy. Příčiny trávicích obtíží mohou být kombinované. Často k nim přispívá nevyvážená strava, nadměrný stres a nedostatek pohybu. Probiotika, které jsou doslova zásobárnou přátelských bakterií, pomáhají rovnováhu střevní mikroflóry obnovit.

ProbioLact obsahuje 10 miliard přátelských bakterií v doporučené denní dávce.

Cestovní průjem. Cesty, zvláště do exotických zemí, sebou přináší často zásadní změnu jídelníčku. Přítomnost pro naše tělo nezvyklých bakterií, ale též cestovní horečka, stres nebo únava z cesty a výsledek je neúprosný. Až každého druhého turistu postihne na cestách průjem.

Studie, publikované v renovovaných vědeckých časopisech prokázaly, že přátelské bakterie vyskytující se přirozeně v našem střevě, jsou zásadním faktorem pro udržení přirozené a normální funkce střev.

ProbioLact obsahuje 10 miliard přátelských bakterií v doporučené denní dávce.

Obnova střevní mikroflóry po léčbě antibiotiky. Antibiotika již zachránila miliony životů. Pomáhají nám ničit všechny citlivé patogenní bakterie a likvidují tak infekční nemoci. Bohužel, z podstaty jejich účinku se jejich působení neomezuje pouze na choroboplodné bakterie. Pokud procházejí naším trávícím traktem, negativně ovlivňují i přirozenou střevní mikroflóru. Tento jev se u některých pacientů může projevit například průjmem nebo zácpou.. Jelikož probiotika představují doslova zásobárnu přátelských bakterií, je stále častěji pacientům doporučováno, současně s antibiotiky užívat i probiotika. ProbioLact, obsahuje 10 miliard přátelských bakterií v doporučené denní dávce.

Obnova poševní mikroflóry po léčbě antibiotiky. 75 žen ze 100 někdy v životě prodělalo vaginální zánět, často v důsledku narušené poševní rovnováhy po léčbě antibiotiky.

Laktobacily jsou dominantními bakteriemi v poševní mikroflóře. Svým působením zamezují množení nepřátelských bakterií a kvasinek, které způsobují obávané vaginální záněty. Antibiotika či antimykotika, ať už jsou podávána lokálně do pochvy nebo celkově, často likvidují všechny mikroorganismy, včetně přátelských laktobacilů. Jelikož probiotika představují doslova zásobárnu přátelských bakterií, je stále častěji pacientům doporučováno, současně s antibiotiky užívat i probiotika.

ProbioLact obsahuje 10 miliard přátelských bakterií v doporučené denní dávce.

Probiotické vložky Intimea obsahují lactobacily a kyselinu mléčnou. Použít vložky Intimea znamená doplnit lactobacily tou nejpřirozenější cestou.

Opakující se vaginální záněty. Až 25 žen ze 100 trpí vaginálními záněty opakovaně. U těchto žen stačí k rozvinutí zánětu jen velmi málo, často pouhé prochladnutí, únava, zhoršená životospráva, nebo návštěva koupaliště. Zvláště v těchto případech je žádoucí pečovat o mikroflóru intimních partií. Pravidelně doplňovat chybějící lactobacily a kyselinu mléčnou používáním intimních vložek INTIMEA každý menstruační cyklus.

Posílení imunity. Až 70% imunitního systému působí ve střevě. K správné činnosti imunitního systému, který má za úkol likvidovat škodlivé bakterie, je zdravá střevní mikroflóra nezbytná. Narušená střevní mikroflóra se projeví menšími a časem i většími zdravotními problémy. Tyto problémy jsou spojené nejen se zažíváním, ale i se sníženou obranyschopností organismu jako celku.

productimage