NOVÁ GENERACE PROBIOTIK


Víte že?

ProbioLact jako jediný preparát na našem trhu přináší unikátní probiotické bakterie ve formě tzv. biofilmu, tzn. ve struktuře, která je obdobná té přirozené střevní?

čtěte více
» Antibiotika / Negativní účinky antibiotik

Negativní účinky antibiotik

V poslední době stále častěji sílí hlasy, které volají po zodpovědném užívání antibiotik. Antibiotika mají nezastupitelnou pozici při léčbě bakteriálních infekcí, měla by však být nasazována jen skutečně tam, kde jsou potřeba. Největším rizikem jejich opakovaného užití je schopnost postupné adaptace bakteriálních kmenů na antibiotika. Výsledkem je, že nepřátelské bakteriální kmeny se stávají vůči působení antibiotik rezistentní a antibiotika přestávají být účinná. Ale je tu i jiný důvod. Kromě pozitivních vlivů má antibakteriální léčba i svá negativa.

Antibiotika v lidském těle likvidují nejen bakterie patogenní, ale i bakterie „přátelské“. Převážně pak ty, které osídlují trávicí trakt. Tyto přátelské bakterie, tzv. probiotika napomáhají při trávení, regulují pohyb a funkci střev a sehrávají velmi důležitou roli v imunitních pochodech v organismu.

Výsledkem snížením počtu probiotických bakterií, přirozeně se vyskytujících v zažívacím traktu, je narušená střevní rovnováha. Tento jev se nejčastěji projevuje průjmem. Dehydratace, která je nejčastěji s průjmem spojovaná, pak představuje pro organismus oslabený nemocí vážnou komplikaci.


productimage